Niniejszy dział poświęcony jest szeroko rozumianej edukacji prawnej i obywatelskiej. Fundacja „Cognosco” pełni aktywną rolę w pogłębianiu świadomości prawnej wśród obywateli. Zadanie realizowane jest poprzez publikacje w Internecie, szkolenia tematyczne dla zainteresowanych grup oraz telefoniczne dyżury naszego konsultanta.

W ramach edukacji prawnej i obywatelskiej zachęcamy wszelkie zainteresowane grupy społeczne do kontaktowania się z nami. Proponujemy szkolenia tematyczne z wybranych gałęzi prawa dostosowane do potrzeb najbardziej potrzebujących odbiorców.

Z powodzeniem realizujemy m.in. szkolenia z zakresu:

  • oddłużania oraz windykacji –porady dla dłużników lub osób pozwanych,
  • spraw odszkodowawczych – szkolenia w myśl zasady „mądry Polak przed szkodą”,
  • spraw spadkowych – dziedziczenie ustawowe, podział majątku po zmarłym, zachowek,
  • spraw konsumenckich – jak czytać umowy i na co zwracać uwagę, reklamacje, zwroty,
  • spraw rodzinnych – alimenty, rozwody, ustalanie kontaktu z dziećmi.

W przypadku zainteresowania przeprowadzeniem dedykowanego szkolenia dla wybranej grupy osób uprzejmie prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Aby być bliżej osób które mają problemy z poruszaniem się Fundacja prowadzi raz w tygodniu telefoniczny dyżur. Osoby zainteresowane mogą uzyskać pomoc obywatelską w formie ustnej informacji. Pomagamy szczególnie osobom nieporadnym jak załatwić sprawę w urzędzie, co zrobić kiedy otrzymaliśmy wezwanie do zapłaty, pozew z sądu. Nasz konsultant doradzi jakie czynności należy podjąć by i gdzie się zwrócić by sprawa z którą Państwo się zwracacie znalazła swoje szczęśliwe zakończenie.

Dyżury prowadzone są w każdą sobotę w godzinach od 10:00 do 11:00 pod numerami telefonu: 12 307 25 10 lub 794 037 857

W zakładce „Porady prawne” znajdą Państwo omówienie przykładowych problemów z życia codziennego. Niniejszy dział stanowi dynamicznie rozwijającą się gałąź zainteresowań członków Fundacji Cognosco.